Najpiękniejsze zamki w Toskanii

Jest takie miejsce w Toskanii, gdzie czas przestał płynąć. W samym sercu Chianti znajduje się twierdza, która do dziś zachwyca swoim majestatem. Mimo że od epoki średniowiecza dzieli nas wiele wieków, tu nadal możesz spędzić wieczór w komnatach oświetlonych pochodniami, wsłuchując się w dźwięki renesansowej pieśni anonimowego poety ...

Kraina winem płynąca

Chianti jest najbardziej popularnym regionem Toskanii. Znane jest nie tylko z niezwykłych krajobrazów wypełnionych gajami oliwnymi  i cyprysami, ale przede wszystkim wytwarzanego tu wina o tej samej nazwie. 

Chianti to jedno z najbardziej docenianych trunków na całym świecie. Strategiczna lokalizacja miejscowości w której powstaje ten  słynny alkohol - w zielonej otulinie między Florencją, Sieną i Arezzo - czyni z Chianti świetnym miejscem do odkrywania uroków Toskanii.

Zamkowa sceneria Chianti

W Chianti bez problemu można znaleźć dobre zakwaterowanie. Na turystów czekają domy letniskowe, apartamenty, pokoje hotelowe. Region słynie z agroturystyki. To wymarzone miejsce na spędzenie niezapomnianych wakacji. 

Szczególnych wrażeń dostarczy nocleg w prawdziwym zamku. Średniowieczne twierdze są wpisane w krajobraz Chianti, wznoszą się pomiędzy zielonymi pagórkami i winnicami. Kolorowane toskańskim słońcem budowle na tle naturalnej ciszy tej krainy tworzą niezwykły klimat.

Zamek Meleto

Zamek Meleto jest po prostu magiczny! Turyści zgodnie przypisują mu przydomek "najpiękniejszego" w całym Chianti. To majestatyczne miejsce pochwalić się może bogatą historią. 

Najstarsza część zamku pochodzi z XI wieku. Dziś zabytkowy obiekt pełni funkcję hotelu oferując zakwaterowanie we wnętrzu zamku, jak i w obiektach otaczających budowle. 

Goście mogą wybierać pomiędzy romantycznymi pokojami ze sklepieniem belkowym i podłogą wyłożoną terakotą lub świetnie wyposażonymi apartamentami urządzonymi w stylu toskańskim. Do dyspozycji turystów są również dwa baseny, bowling green i sprzęt do grillowania.

Agroturystyka

Dziś twierdza pełni funkcję gospodarstwa agroturystycznego, w którym produkowane są wysokiej jakości produkty organiczne: od wspomnianego już wina, przez oliwę extra virgin po miód i salami. 

Rozciągające się wokół Meleto tereny winnic mają powierzchnię około 1000 hektarów. Wina powstałe z tutejszych owoców dojrzewają w zamkowych piwnicach. Turyści chętnie korzystają z aktywności, jakie oferowane są w Meleto: poza wycieczkami po gospodarstwie i smakowaniem trunków dużą popularnością cieszą się zajęcia kulinarne.Przejdź na początek artykułu
Więcej na temat: